Zoom, “Hizmet Olarak Donanım” Programını Başlattı

Şu an için Amerika’daki müşterilere özel olarak başlatılan HaaS programı ile firma ve kurumlara uygun fiyatlı donanım çözümleri sunulacak.

Görüntü aktarımının sağlanabildiği konferans salonları ve bulut telefonu ürünleri, bugün her zamankinden daha fazla esnekliğe ve çevikliğe ihtiyaç duyan işletmeler için mevcut en etkin ve güçlü iş araçları arasında yer alıyor.

Görüntülü konferans teknolojisine sahi konferans odaları ofis konforunda profesyonel ve yüksek kaliteli yüz yüze iletişim sağlarken, bulut telefonu cihazları çalışanların bağlantılarının olduğu her ortamdan çalışmasına izin vererek iç ve dış iletişimde sekteye uğramaları azaltır ve çalışanı verimliliğe teşvik ediyor.

Ancak bu faydaları beraberinde bu özelliklerden faydalanmak için gerek duyulan donanımların maliyeti ve donanım çözümlerini ölçeklendirmek için gereken yatırım miktarları genellikle şirketlerin etkili donanım çözümleri sunmasında engel teşkil ediyor.

Zoom’un şu an için yalnızca ABD müşterilerine sunduğu “Hizmet Olarak Donanım – Hardware as a Service (HaaS)” programı, bütçeye uygun aylık bir abonelik bedeli karşılığında şirketlerin Zoom Phone ve Zoom Rooms donanım çözümlerine erişim sağlanmasını ve çalışanlarına lider donanım çözümleri sunarak, uygun bir şekilde ölçeklendirilmesine imkan tanıyacak.

Düşük başlangıç maliyetleri ve öngörülebilir bütçeler

Pek çok şirket başlangıç maliyetleri ve ardından artan bütçesi nedeniyle çalışanlarına donanım çözümleri sunamıyor. Zoom HaaS programı, şirketler büyük bir yatırım yapma gereğini ortadan kaldırarak DTEN, Neat, Poly ve Yealink gibi önde gelen donanım sağlayıcılar aracılığıyla ölçeklenebilir donanım çözümlerine erişim sağlamalarına ve bütçelerini daha önemli projelere yönlendirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Ölçeklenebilirlik ön planda

İhtiyaçlar doğrultusunda doğrudan donanım satın almak harika bir çözüm olmakla birlikte kuruluşların ölçeklendirme ve küçültme gibi ihtiyaç duydukları esnekliği sağlayamıyor.  Satın alınan donanımın ölçeklendirilmesi ayrıca önemli bir yatırım gerektirirken, ilk yatırımdan önemli bir gelir elde edilebilmesi için satın alınan cihazların uzun süre kullanılması gerekir.

Zoom HaaS, işletmelerin Zoom Phone ve Zoom Rooms için tasarlanmış yüksek kaliteli cihazlarla daha kolay bir şekilde ölçeklendirilmesini sağlayarak maliyet verimliliğini en üst düzeye çıkarmalarını ve donanım çözümlerini ihtiyaçlarına ve bütçelerine uyum sağlayacak şeklide yönetmelerini sağlayacak.

Zoom HaaS, doğrudan Zoom tarafından desteklenecek

Zoom HaaS programı kapsamında sunulan tüm çözümlerin Zoom tarafından destekleneceği ve müşterilerin yüksek düzeyde verimlilik alabilmeleri için çalışılacağı belirtiliyor. BT uzmanları ayrıca aboneliklerine profesyonel ve yönetilen servis hizmetleri özelliklerini ekleyerek, Zoom’un profesyonel hizmet ekiplerinin desteğiyle sorunsuz kurulum ve uçtan uca yönetim sağlayabilme seçeneğine sahipler.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite