Zoom ile Mükemmel Bir Sevgililer Günü Randevusu İçin 4 İpucu

Image of young cheery happy positive cute beautiful business woman sit indoors in office using laptop computer.

Video konferanslar birçok insanın ofis ve sosyal yaşantısının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Birlikte yaşamayan yeni ya da uzun mesafeli aşıklar da birlikte geçirdikleri zamanın çoğunda sanal ortamlarda buluşuyor. Akıllarındaki soru ise şu: Herhangi bir restorana gitme veya kültürel etkinliğe katılma şanslarının bulunmadığı bu Sevgililer Günü’nü özel kılmak nasıl mümkün olacak?

Bu yılki aşk gününü neden bir çeşit romantik meydan okumaya çevirmeyesiniz? Günlük rutinlerimizi yıktığımız bu dönemde, Sevgililer Günü için de sıra dışı bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki dört adımı takip ederek, Zoom üzerinden başarılı bir Sevgililer Günü randevusu organize edebilir ve partnerinizle aranızdaki mesafeye rağmen birbirinize yakınlaşabilirsiniz.

Adım 1 – Sevgililer Günü’ne 4 Gün Kala: Anlaşma

Bu yılki Sevgililer Günü, romantik komediler içeren uzun film akşamları ya da web kamerası önünde mum ışığı eşliğinde yenilen akşam yemeğiyle ilgili olmayacak. Buradaki ana fikir, Sevgililer Günü için kısa bir randevu planlamak. Bu nedenle, çiftler genel çerçeve üzerinde önceden anlaşmalıdır. Ne zaman buluşacağınızı ve müsait olmadığınız herhangi bir zamanın olup olmadığını belirlemelisiniz.

Randevu gününe kadar partnerinizle iletişiminizi minimumda tutun ve planlarınızla ilgili herhangi bir ayrıntıyı birbirinize açıklamayın. Bu gerginliği artıracak ve müthiş bir sürpriz etkisi yaratacak!

Adım 2 – Sevgililer Günü’ne Birkaç Gün Kala: Hazırlıklar

Bu yılki Sevgililer Günü, Pazar gününe denk geliyor. Dolayısıyla önceden tüm işlerinizi halletmeniz ve hazır olmanız gerekecek. İsterseniz, doğru atmosferi yaratmak için birkaç mum alabilirsiniz. Karşılıklı hediyeleşmek de mümkün, ancak hediyenizin zamanında ulaşması için elinizi çabuk tutmalısınız.

Aynı zamanda, video görüşmesine özel bir sürpriz hazırlamak için harekete geçin. Herkes Sevgililer Günü’nü nasıl güzelleştirebileceğini düşünür. Örneğin partnerinize “sensiz günlerim” başlıklı kısa bir kısa film çekebilirsiniz ya da birlikte paylaştığınız en güzel anıların fotoğraf ve videolarını kullanarak bir sunum oluşturabilirsiniz.

Birbirleriyle kısa süre önce internetten tanışmış ve henüz fiziken görüşmediyseniz, partnerinize COVID salgını sonrası için aklınıza gelen buluşma fikirlerinizi sunabilirsiniz. İhtimaller hayal gücünüzle sınırlı. Yalnızca tek bir şart var: Yapacağınız her neyse kısa ve tatlı olmalı!

Adım 3 – Sevgililer Günü’nden Bir Gün Önce: Seçim

Bu yıl bir restorana gidemeyecek veya en sevdiğiniz şehre kısa bir seyahat yapamayacak olsanız bile, sanal arka planlar doğru atmosferi yaratmanıza yardımcı olacak. Eyfel Kulesi manzarası gibi romantik bir yer ya da papyonlu bir barmenin içeceklerinizi hazırladığı güzel bir mekân olsun, video yayınları artık çok daha atmosferik bir hale geldi.

Sevgililer Günü için uygun arka planları, Zoom’un Sevgililer Günü’ne özel görüntüler eklediği video ayarlarında bulunabilir. “Arka Plan ve Filtreler” menüsünün altında sanal buluşmanızı rahatlatacak başka video filtreler de bulabilirsiniz.

Adım 4 – Sevgililer Günü: Randevu

Sanal randevuya sadece birkaç dakika kaldığında, her ikiniz de kararlaştırdığınız plana ve nasıl hissettiğinize bağlı olarak dışarı çıkacakmış gibi hazırlanın. İdeal senaryo için partnerinizle gerçek bir randevuya gidiyormuşsunuz gibi davranın. Atmosferik ışık ve müziğin yardımıyla herkes romantik bir ambiyans yaratabilir.

Zoom’da ses ayarlarını o kadar profesyonelce ayarlayabilirsiniz ki, arka plan gürültüsü bastırılmak yerine iletilir. Bu sayede her ikiniz de bir ses kaynağından gelen yüksek kaliteli müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Her ikiniz de çevrimiçi olur olmaz başlayabilirsiniz: En iyisi hediyeleri birlikte veya arka arkaya açıp, hazırladığınız sürprizleri birbirinize göstermek. Hazırladığınız sunumları veya kısa filmleri Ekran Paylaşımı özelliğini kullanarak partnerinize sunabilirsiniz. Buluşma müzik veya başka işitsel öğeler içeriyorsa, PC ses iletimi için ilgili kutuyu işaretlemeyi unutmayın.

Sürprizinizi yaptıktan sonra, birlikte geçirmekte olduğunuz zamanın tadını çıkarabilir, gününüzün nasıl geçtiği hakkında konuşabilir veya birlikte yemek yiyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki haber

Predator Severlerin Merakla Beklediği Yeni Triton 300 ve 15,6 inçlik Helios 300 Türkiye’de

Sonraki haber

Pandemi Döneminde Otellerde Ağ İhtiyacı Değişiyor

İlginizi çekebilir

Profesyoneller gibi oyun oynamak isteyenlerin tercihi Acer Nitro 50

Siyah metal kasalı Acer Nitro 50 masaüstü oyun bilgisayarları, gecikmesiz bir oyun deneyimi ve yüksek kare oranları ile çıtayı yukarı taşıyor. Her alanda iyileştirme isteyen kullanıcılar için tasarlanan cihaz, gelişmiş işlemci ve grafik kartı özellikleri ile oyunculara yalnızca oyun oynamakla kalmayıp aynı zamanda oyun videolarını da düzenleyebilecekleri gücü sağlıyor.
Devamını oku