Zoom’dan platform deneyimine güç katan yenilikler: Zoom Apps ve Zoom Events

Zoom, görüntülü iletişimde sunduğu yenilikçi çözümlerle hibrit çalışma deneyimine güç katmaya devam ediyor.

Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM), yaptığı açıklamayla yeni platformları Zoom Apps ve Zoom Events’in genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Üçüncü taraf uygulamalarını Zoom Meetings ve masaüstü istemci deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre eden Zoom Apps, hibrit çalışanların platform deneyimine daha fazla iş birliği, üretkenlik ve eğlence katacak. Zoom Events ise, geniş kitlelere ulaşıp, onlarla etkileşim kurmak için çeşitli sanal etkinlikler oluşturabileceğiniz hepsi bir arada bir platform deneyimi sunuyor.


Zoom’un kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, “Tüm dünyanın şimdi ve gelecek için iş gücünü güçlendirerek, hibrit çalışmayı benimsediği bugünlerde, platform vizyonumuzun Zoom Apps ve Zoom Events aracılığıyla hayata geçtiğini görmekten heyecan duyuyorum. Bu yenilikler ile kullanıcılar, çalışma arkadaşları, müşterileri, arkadaşları ve aile üyeleriyle etkileşim kurma yöntemlerini geliştirecek, eğlence ve esenlik unsurlarını korurken, üretkenlik ve iş birliğini güçlendirecek” dedi.


Frost & Sullivan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Roopam Jain, “Zoom Apps ve Zoom Events, Zoom’un değer teklifini ve kitlelere erişimini genişletmede kritik roller üstlenecek. Bu çözümler kullanıcılara görüntülü iletişimde daha fazlasını başarabilmeleri konusunda destek olacak. Aynı zamanda Zoom’un; müşterilerinin, uygulamalar, entegrasyonlar, etkinlikler veya diğer hizmetler aracılığıyla tamamen kendi platformunda iş yaratmasına ve büyütmesine olanak sağlamaya odaklandığının bir kanıtıdır” şeklinde konuştu.


Favori Uygulamalarınızı Zoom Platformuna Taşıyın


Zoom Apps, halihazırda 1500’den fazla üçüncü taraf entegrasyonuna ev sahipliği yapan Zoom App Marketplace’in tekliflerini genişletiyor. Zoom Apps ile, favori uygulamalarınızı toplantılarınıza dahil ederek verimliliği artırabilir ve iş akışlarınıza odaklanabilirsiniz. Şu anda platformda, beyaz tahta, proje yönetimi, not alma ve video oyunları dahil olmak üzere, kurumsaldan tüketici kullanım senaryolarına kadar 50’den fazla Zoom uygulaması mevcut. Zoom, yakında kullanıma sunacağı uygulamalar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda mevcut olan Zoom uygulamaları arasında aşağıdakiler öne çıkıyor:

  • Asana: Asana ile iş süreçlerinin net bir şekilde ilerleyişini sağlamak için toplantı öncesinde farklı aksiyonlar planlayabilir ve sonraki adımları oluşturma becerisiyle amaca yönelik toplantılara ev sahipliği yapabilirsiniz. Ayrıca Zoom toplantınızdan ayrılmadan görevler oluşturabilir, düzenleyebilir ve atayabilirsiniz.
  • Dot Collector: Dot Collector, toplantıdaki herkesin gerçek zamanlı geri bildirim ve anket yoluyla kendi fikrini paylaşmasına olanak tanır. Geri bildirimler, sistematik olarak toplanır, paylaşılır ve korunur, böylece değerlendirmeler anlık veya zaman içinde yapılabilir. Dot Collector, iş arkadaşları arasında daha kapsayıcı iş birliğini, şeffaflığı ve anlamlı ilişkileri teşvik ederken, bireyleri tam potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olan içgörülerle güçlendirir.
  • Dropbox Spaces: Dropbox Spaces uygulamasıyla toplantılarınızdan daha fazlasını elde etmeniz mümkün. Paylaşılan tek bir çalışma alanında gerçek zamanlı olarak iş birliği yaparak Zoom toplantıları öncesinde ve sonrasında olduğu gibi, toplantı esnasında da herkesi aynı sayfada tutabilirsiniz.
  • Heads Up!: Ellen DeGeneres’in eğlenceli ve komik bir oyunu olan Heads Up! işte ya da arkadaşlarınızla oynamak için mükemmel bir parti oyunudur. Toplantıların başlamasını beklerken iş arkadaşlarınızla vakit geçirmenin eğlenceli bir yolunu sunan uygulama, Ellen Digital ve Playco tarafından Zoom için geliştirildi.
  • SurveyMonkey Enterprise by Momentive: Doğrudan Zoom toplantı deneyiminde mevcut olan anketlerle ve anketlerden topladığınız anlık geri bildirimlerle daha ilgi çekici ve kapsayıcı toplantılar yapabilirsiniz. Müşterilerden, çalışanlardan, hastalardan ve tüm toplantı katılımcılarından optimum paydaş içgörülerini yakalayabilirsiniz. Çalışan bağlılığını artırmak, müşteri veya hasta deneyimini iyileştirmek ve uzaktan toplantıları daha verimli hale getirmek SurveyMonkey Enterprise by Momentive ile mümkün.
  • Wellness That Works by WW: Uygulama, evden çalışan ve gün boyunca bir sanal toplantıdan diğerine koşanların arada ayağa kalkıp esnemesi için bildirimler gönderir. Kilo verme ve sağlıklı yaşamda lider olan WW tarafından geliştirilen uygulama, kullanıcıların evden çalışırken sağlıklı alışkanlıklar oluşturmasına ve sürdürmesine yardımcı oluyor. Wellness That Works, kullanıcıların daha fazla hareket etmesini, daha iyi beslenmesini ve hayata bakışlarını değiştirmesini sağlıyor.

Zoom Events ile Hibrit ve Sanal Etkinlik Deneyimlerini İyileştirmek Mümkün
Kurumlara ilgi çekici hibrit ve sanal deneyimler oluşturma gücü verecek Zoom Events, büyük ve küçük işletmelerin satış zirvelerinden, müşteri etkinliklerine, ticari fuarlardan şirket içi organizasyonlara kadar farklı etkinliklerde arka arkaya olan oturumları sorunsuz bir şekilde yönetmesine ve düzenlemesine olanak tanıyor. Zoom Events, etkinlik merkezleri, özel kurumsal sanal etkinlik alanları, özelleştirilebilir kayıt ve sohbet tabanlı sanal etkinlik lobisi ile iş ağını genişletme gibi özellikler sunuyor. Platform ayrıca kayıt, katılım ve bilet satışları hakkında etkinliğe özel raporlama yapma imkanı veriyor. Zoom, bu yıl Zoom Events’te yıllık kullanıcı konferansı Zoomtopia ve Zoom Academy’ye ev sahipliği yapacak.

Tüketici odaklı Zoom Events çözümü OnZoom, markaların ve küçük işletmelerin fitness ve yemek kurslarından tiyatro sunumları ve çok daha fazlasını içeren temalarda etkinlikler oluşturup, bunlara ev sahipliği yapıp, para kazanarak geniş tüketici kitlelerine erişmesini sağlıyor. Deneme sürümünde kalacak olan OnZoom, küçük işletmelerin ve girişimcilerin herkese açık etkinliklere ev sahipliği yapabileceği bir platform olarak hizmet verecek.

Daha fazla bilgi

  • Zoom Apps hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Zoom Apps sayfasını ziyaret edin. Zoom
  • Apps’in kritik iş uygulamalarını doğrudan Zoom toplantılarına nasıl entegre ettiğinin detaylarını blog’umuzda bulabilirsiniz.


Zoom Events hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Zoom Events sayfasını ziyaret edin. Zoom Events’in çeşitli büyüklüklerdeki sanal etkinliklerin sorunsuz bir şekilde oluşturulmasına ve yönetilmesine nasıl imkân sağladığını öğrenmek için blog’umuza göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki haber

Çiftçi hasat zamanına teknolojinin gücüyle giriyor!

Sonraki haber

Oculus Quest 2 Satışları Sağlığa Zararı Olduğu İçin Durduruldu

İlginizi çekebilir