Zyxel Güvenlik Dünyasının Seçkin Otoriteleri Arasına Kabul Edildi

Zyxel, güvenlik açıklarının tespit edilmesi, kullanıcıların olası saldırılardan korunması konusunda hizmet veren uluslararası Genel Zafiyet ve Güvenlik Açığı Derecelendirme (CNA) kuruluşu tarafından yetkili firma seçildi

Güvenlik, yapay zeka ve bulut destekli ev ve iş çözümleri lideri Zyxel, CVE Programı kapsamında tanınan seçkin tedarikçiler arasına girerek ve güvenlik raporlama süreçlerini daha da güçlendirerek Genel Zafiyet ve Güvenlik Açığı Derecelendirme (Common Vulnerability and Exposure Numbering Authority) (CNA) yetkilisi olarak seçildiğini duyurdu.


Dünya genelinde tüm yazılım ve donanım bileşenlerindeki güvenlik açıklarını tespit edip kayıt altına alan CVE Programı, bilişim sektörü profesyonellerinin, son kullanıcıların ve diğer paydaşların güvenlik açıklarından dolayı ortaya çıkan saldırıları önleyebilmeleri için zamanında harekete geçmelerine imkan tanıyor.


Zyxel, CNA listesindeki bir kuruluş olarak artık kendi ürünlerinde belirlenen yeni güvenlik zafiyetleri için CVE kimlik numarası atayabilecek, böylece yeni CVE’ler oluşturarak raporlama sürecini de kolaylaştıracak.


Zyxel Bilgi Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Edward Yu, Genel Zafiyet ve Güvenlik Açığı Derecelendirme yetkilisi olarak seçilmeleri ile ilgili şunları söyledi, “Her geçen yıl artan güvenlik zafiyetleri karşısında her kurumun konuya sorumluluk anlayışıyla yaklaşması gerektiğini düşünüyorum. Güvenlik açığı konusuna nasıl yaklaştığımız ve onları nasıl ele aldığımız oldukça önemli, bu sebeple CNA listesine girmiş olmamız, bu alanı ne kadar önemsediğimizi ve bu açıkları fark edip tanımlayabilmek için harcadığımız yoğun çabayı ortaya koyuyor.”


Yu, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm ürünlerle ilgili güvenlik zafiyetleri konusunda çalışan bir ekibimiz var. Ayrıca kapsamlı bir raporlama kanalımız ve tebliğ politikamız bulunuyor. Müşterilerimiz için en iyi korumayı sağlayabilmek amacıyla güvenlik araştırmacılarıyla ve CVE Programı’yla çalışarak güvenlik açıklarına çözüm getiriyor ve bu konuda aldığımız tedbirleri kullanıcılarımıza açıklıyoruz.”


CNA listesinde 28 ülkeden sadece 169 şirket yer alıyor. Zyxel, güvenlik odaklı ağ markalarının oluşturduğu bu grubun arasında yer alırken, küçük ve orta büyüklükteki işletme pazarında hizmet veren bir firma olarak bu yetki belgesini almaya hak kazanan ilk şirketlerden biri olmayı başardı.

Total
0
Shares
Önceki haber

TikTok, Facebook’u Tahtından Etti!

Sonraki haber

Acer Aspire 3, güçlü ekran ve bağlantı özellikleri ile işten eğlenceye günlük tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor

İlginizi çekebilir

Rusya’nın Ukrayna İşgalinden Sonra Turizm Sektöründeki Dijital Pazarlama Savaşlarına Ne Kadar Hazırsınız?

Türkiye’ye en çok turist gönderen Rusya ile üçüncü sırasındaki Ukrayna arasındaki savaş Türk turizmini derinden etkileyecek. Alternatif pazar arayışlarını sürdüren sektörün, salgın nedeniyle yapılamayan turizm fuarlarından olumsuz etkilendi. Digital Exchange’in turizm marketing konusundaki uzman ekibi, sektöre hayat verecek önerilerini sıraladı. Buna göre doğru Influencer’lar ile sosyal medyada yapılacak ‘Arkadaşını Türkiye’ye Getir’ kampanyası sektörü canlandıracak. Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “4.5 milyar insanın olduğu sosyal medyada, turisti Türkiye’ye yönlendirecek bir Influencer ordusu hazır bekliyor. Bizim de ülke olarak turizm konusunda tanıtım savaşı yapmamız gerekiyor” dedi.
Devamını oku

Zyxel’in 2022 hedeflerinin odağında güvenlik olacak

Sektörün ihtiyacına göre geliştirdiği yeni çözümleri ve hali hazırdaki çözümler üzerinden yaptığı güncellemelerle Zyxel 2021 yılında, iş süreçlerinin güvenle ve sekteye uğramaksızın sürdürülmesi konusunda kurumların en büyük destekçisi oldu. Yıl içinde hibrit çalışmanın yaygınlaşması ve birçok kurumun bulut tabanlı ürünler kullanmaya başlamasıyla sektörün göz bebeği haline gelen Nebula’yı tüm güvenlik çözümlerine entegre ederek çok daha kapsamlı bir koruma hizmeti sunmaya başlayan Zyxel, bu sayede işletmelerin güvenlik ve ağ yönetimi konusunda ayak uydurabilmelerini sağladı. Tüm bu gelişmeler ile çip krizine rağmen yılı yüzde 10’luk bir büyüme ile kapatan şirketin 2022 hedeflerinin odağında ise “güvenlik çözümleri” var.
Devamını oku