Zyxel, Yenilenen Güvenlik Duvarı Serisi ile İşletmelere Güç Katıyor

Zyxel Networks, yeni ve gelişmiş güvenlik çözümleriyle kısıtlı BT kaynakları ve bütçelerle çalışan işletmelere yeni seçenekler sunuyor. Zyxel’in yayınladığı yeni firmware ZLD 4.60, ağ yöneticileri için gözle görülür performans artışı ve daha güçlü savunma sağlıyor. USG FLEX güvenlik çözümü ailesine eklenen iki yeni ürün, KOBİ’ler için giriş ve ileri seviye güvenlik duvarı seçeneklerini genişletiyor.

Kurumlar ve evler için güvenli, yapay zeka ve bulut tabanlı uçtan uca çözümler sunan Zyxel Networks, USG FLEX 100W ve USG FLEX 700 isimli iki yeni güvenlik duvarının yanı sıra, güvenlik cihazları için kritik güvenlik iyileştirmeleri içeren yazılımı ZLD 4.60’ı sundu. Satışa sunulan ürünler ile yazılım güncellemesi, işletmelere COVID-19 sonrasında hakim olan yeni gerçeklikte artan ve daha sofistike halen gelen siber tehditlere karşı güç ve esneklik katıyor; aynı zamanda iş sürekliliğinin sağlanmasına katkıda bulunuyor.

ENISA tarafından yayınlanan 2020 Threat Landscape Raporu’na göre, iş dünyası yeni bir dijital dönüşüm aşamasına geçerken siber tehditlerin risk oluşturduğu alanlar ve saldırı noktaları da düzenli bir artış gösteriyor. COVID-19 salgını, birçok kurumun operasyonlarını sürdürebilmek için neredeyse bir gecede evden çalışma modeline geçmesine sebep olarak, dijitalleşmenin hızını artırdı. Aniden değişen çalışma pratikleri, KOBİ’lere ağ güvenliği seviyelerini optimal düzeyde tutmak, kısıtlı bütçe ve BT kaynağını doğru alanlarda kullanmak gibi yeni zorluklar getirdi.

Genişleyen USG Flex serisi işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor
Zyxel, işletmelerin  güvenlik duvarı seçeneklerini artırmak için geniş USG FLEX serisine iki yeni güvenlik duvarı ekledi. Bunlardan ilki olan USG FLEX 100W, dahili WiFi özelliğine sahip giriş seviyesi bir güvenlik duvarı ürünü; USG FLEX 700 ise aynı anda 800 cihaz bağlantısını destekleyen ileri seviye bir çözüm olarak işletmelere  sunuluyor. USG FLEX, KOBİ’ler için güçlü ve ölçeklenebilir ağ güvenliği sağlamanın yanı sıra, tek bir kutuda VPN uzaktan erişim, WiFi Access Point yönetimi ve kapsamlı hotspot paylaşım kabiliyetleri sunuyor.

Artırılmış SSL denetleme performansı
Zyxel, yeni ürünlerinin yanı sıra ZLD 4.60 firmware’iyle güvenlik çözümlerine iyileştirilmiş performans sağlıyor. Yeni firmware, bir önceki sürümüne kıyasla 3 ile 5 kat arasında daha hızlı SSL denetleme verimliliği* sunuyor. Bu sayede kullanıcılar mevcut donanımlarında artırılmış kriptolama ve iyileştirilmiş sertifika oluşturma süreleri ile daha güçlü performans seviyelerine ulaşıyor.

TLS 1.3 desteğiyle güçlendirilmiş güvenlik
SSL denetleme iyileştirmeleri, sunucular ve istemciler arasındaki güvenliği sağlayan TLS (Transport Layer Security) protokolünün en yeni sürümünü destekliyor. TLS 1.3 desteği, Zyxel kullanıcılarına günümüzün sofistike siber tehditleri karşısında daha fazla güvenlik ve gizliliğin yanı sıra, daha yüksek performans sağlıyor.

Kapsamlı itibar hizmeti
ZLD 4.60, halihazırda sahip olduğu IP ve URL itibar hizmetlerine, McAfee destekli DNS itibar hizmetini de ekliyor. Zyxel ATP serilerinde kullanılabilen bu üç hizmet, kullanıcıların zararlı içerikler barındırdığı bilinen alanları ziyaret etmesini engelliyor ve belirli sitelere erişimi kısıtlıyor. İtibar hizmetinin analizlerine ev sahipliği yapan Zyxel’in SecuReporter paneli, ağ yöneticilerinin güvensiz alan adlarını, tehditleri ve istekleri takip etmelerini kolaylaştırıyor.

Zyxel Networks Türkiye Kanal Satış Müdürü  Ömer Faruk Erünsal , “İşletmeler içerisinde bulunduğumuz belirsiz zamanlarda operasyonlarına istikrar kazandırmak için evden çalışılan ağ ortamlarını yönetirken, aynı zamanda işlerinin uzun vadeli geleceğini güven altına alacak verimli yollar arıyor. Yeni USG FLEX güvenlik çözümleri ve ZLD 4.60’ın geliştirilmiş güvenlik özellikleri, kurumlara tam olarak bunu sunuyor. Kaynakları ve bütçeleri ne olursa olsun, artık her işletmegüçlü, güvenilir ve ölçeklenebilir bir ağ geçidi çözümü kullanabilir” dedi.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.zyxel.com/products_services/USG-FLEX-Firewall-USG-FLEX-100W/

*Cihazın HTTPS protokollerinin varsayılan ayarlarda olduğu senaryoda; firewall yönlendirme, NAT ve ADP devredeyken.

Zyxel Networks hakkında

Kurulduğu günden bu yana inovasyon ve müşteri odaklı çalışma sistemini benimseyen Zyxel, 30 yıldan uzun süredir bireysel ve kurumsal kullanıcıları internete bağlıyor. 1989 yılında analog modemlerle başlayan yolculuğuna, bugün yapay zeka ve bulut teknolojileri kullanarak, bireysel ve kurumsal dünya için hızlı, güvenilir ve güvenli ağ çözümleri yaratarak devam ediyor.


İletişim pazarında rakipsiz bir küresel güç olan Zyxel’in uluslararası varlığı kapsamında:

  • 150 farklı piyasada küresel hizmet,
  • Zyxel çözümleriyle daha akıllı çalışan 1 milyon işletme,
  • Küresel bağlantılarda kullanılan 100 milyon cihaz yer alıyor.

Ağ dünyasındaki iş ortağınız olarak yarının ağlarını kuruyor, potansiyeli açığa çıkartıyor, modern iş yerinin ihtiyaçlarını karşılıyor ve insanları işte, eğlencede ve hayatta destekliyoruz.

Total
37
Shares
Önceki haber

VR/AR İle Sanal İletişim ve Çalışan Verimliliğini Artırmanın Yolları

Sonraki haber

Yazılım Testinde Uluslararası Rekabetin Anahtarı Sertifikalar

İlginizi çekebilir